Aby oglądać pełną zawartość strony musisz odblokować JavaScript.

Warta Glass Jedlice S.A.

 

Warta Glass Jedlice S.A. jest trzecim co do wielkości producentem słoików w Polsce. Przedsiębiorstwo specjalizuje się w produkcji słoików ze szkła bezbarwnego przeznaczonych do przetworów spożywczych: owocowo-warzywnych, mięsnych, rybnych oraz mlecznych.

 

Huta produkuje zgodnie z najnowszymi światowymi standardami oraz spełnia najbardziej rygorystyczne wymagania w zakresie jakości produkcji, obsługi klienta, ochrony środowiska oraz bezpieczeństwa pracy. Dzięki zastosowanym najnowocześniejszym technologiom i zapewnieniu wysokich parametrów technicznych, możliwa jest produkcja wyrobów o dużym zróżnicowaniu pojemności oraz skomplikowanych kształtach gwarantująca wysokie walory estetyczne. Dzięki swoim właściwościom produkty z Jedlic cieszą się zaufaniem kluczowych producentów artykułów spożywczych w kraju i zagranicą. Szybki wzrost eksportu, który stanowi ponad jedną trzecią produkcji, jest najlepszym dowodem uznania wyrobów WGJ na rynku europejskim i światowym.


Warta Glass Jedlice S.A. to przedsiębiorstwo z blisko 50-letnią tradycją prowadzące długofalową politykę inwestycyjną. W 2004 roku utworzono nowy wydział produkcyjny, wyposażony w najnowsze automaty szklarskie i aparaturę kontrolno-pomiarową, dzięki czemu zakład dwukrotnie zwiększył swoje moce produkcyjne. Niespełna dwa lata później, w 2006 roku, powstało nowe centrum logistyczno-magazynowe. Kryta powierzchnia magazynów rozbudowywana do dnia dzisiejszego, wzrosła do 12.500 m2, a w pełni zautomatyzowany proces pakowania oraz transport wewnętrzny, podniosły efektywność działań i znacznie usprawniły obsługę klientów.


Działanie zgodnie ze standardami ISO 9001:2000, ISO 14001:2004 oraz systemem HACCP zapewnia, iż produkcja słoików poddawana jest wyjątkowo ścisłej kontroli na każdym jej etapie, a wyrób końcowy spełnia światowe normy fizyko-chemiczne.


Rozwój przedsiębiorstwa jest widoczny i doceniany. Warta Glass Jedlice S.A. została wielokrotnie nagradzana wsród firm znalazła się wśród najlepiej roziwjających się firm Opolszczyzny jak i na arenie ogólnopolskiej. 

 

Połączenie spółek Brisa Investments sp. z o.o. z Warta Glass Jedlice S.A. oraz z Warta Glass Sieraków S.A.